Prezenterzy i prezentacje

Szablon kursu - łatwy start dla e-nauczycieli

(20 min.)

Moodle jest prosty. Moodle jest intuicyjny. Moodle łatwo opanować. Niby tak, ale kiedy nowo wyszkolony e-nauczyciel zostaje wrzucony na platformę po raz pierwszy, z ambitnym zadaniem stworzenia e-kursu “już od następnego semestru”, często zaczyna się gubić. Które narzędzia będą najlepsze do przekazania wiedzy? Jak zorganizować materiały w kursie? Jak to, co robiłem do tej pory, zamienić w format elektroniczny?

Kiedy natłok wątpliwości bierze górę nad chęcią do pracy, pomocny może okazać się szablon e-kursu. W naszej prezentacji opowiemy o projekcie, w ramach którego taki szablon został stworzony. Pokażemy co i dlaczego się w nim znajduje oraz podzielimy się doświadczeniami ze współpracy z wykładowcami, którzy z tego szablonu korzystali.


Dorota Morawska-Walasek, Edukacja-Online.pl

Z wykształcenia, ale również zgodnie z zamiłowaniem, nauczyciel języka angielskiego. Od początku pracy zawodowej związana z Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego zarówno w formie tradycyjnej, jak i na odległość. Koordynuje również prace zespołu wykładowców opracowujących nowe programy nauczania z wykorzystaniem e-learningu; doradza w kwestiach związanych z e-learningiem. Stały współpracownik firmy Edukacja-Online.pl. Metodyk zdalnego nauczania certyfikowany przez SEA. Tworzy i prowadzi kursy szkoleniowe z zakresu obsługi platformy Moodle.

Anna K. Stanisławska-Mischke, Edukacja-Online.pl

Ciekawi mnie rozwiązywanie problemów w różnych dziedzinach i lubię uczyć się nowych rzeczy. Być może dlatego od lat zajmuję się edukacją. Los chciał, że głównie akademicką. Jestem certyfikowaną tutorką (absolwentką Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense), trenerką (poziom 6-8 Polskiej Ramy Kwalifikacji), projektantką kursów internetowych (certyfikat Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego) oraz konsultantką. W 2007 roku związałam się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i związek ten trwa do dziś (Centrum e-Learningu UEK). Od 2008 roku współpracuję również z Edukacją-Online.pl. Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego oraz Stowarzyszenia ‘Rewersy kultury’. Częścią społeczności cozmienić.pl i artystką w Akademii Iluminatornii. Od czasu do czasu piszę o edukacji i e-learningu.

Przemysław Stencel, Edukacja-Online.pl

E-learningiem zajmuję się od 1999 roku, natomiast z Moodle pracuję od 2002 roku (wówczas była to wersja 0.9, jeszcze nawet nie 1.0). Kierowałem jednostkami e-learningu w Wyższej Szkole Lingwistycznej (2002-2004) i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (2004-2008), a obecnie prowadzę własną firmę, Edukacja-Online.pl i pomagam różnym uczelniom, szkołom i firmom, dużym i małym, we wdrożeniach e-learningu. Wraz z niewielkim zespołem pasjonatów e-learningu uruchamiamy i dostosowujemy platformę, szkolimy nauczycieli, tworzymy kursy na zamówienie, pomagamy w wypracowaniu strategii wykorzystania e-learningu, itd...

Z wykształcenia jestem filologiem, anglistą, co pewnie ma wpływ na to, że we wszystkich działaniach związanych z e-learningiem ważne dla mnie jest to, żeby przede wszystkim kierować się względami metodycznymi, dydaktycznymi i merytorycznymi, a nie technicznymi (nie zapominając jednak o technologii).

A, jeszcze jedno - w (nielicznych) wolnych chwilach staram się coś napisać na blogu PoznajMoodle.