Prezenterzy i prezentacje

Czy wiesz, że...? Sztuczki, kruczki i niespodzianki w Moodle

(15 min.)

Moodle jest bardzo rozbudowanym programem i typowy wykładowca lub nauczyciel najczęściej wykorzystuje podstawowe jego możliwości. A nawet wydawałoby się banalne narzędzia platformy skrywają w sobie czasami pewne ciekawe i przydatne funkcje, których nauczyciele nie zawsze są świadomi.

W swojej prezentacji przedstawię kilkanaście takich właśnie ukrytych (albo po prostu rzadko odkrywanych), a jednocześnie przydatnych, funkcji Moodle.


Przemysław Stencel, Edukacja-Online.pl

E-learningiem zajmuję się od 1999 roku, natomiast z Moodle pracuję od 2002 roku (wówczas była to wersja 0.9, jeszcze nawet nie 1.0). Kierowałem jednostkami e-learningu w Wyższej Szkole Lingwistycznej (2002-2004) i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (2004-2008), a obecnie prowadzę własną firmę, Edukacja-Online.pl i pomagam różnym uczelniom, szkołom i firmom, dużym i małym, we wdrożeniach e-learningu. Wraz z niewielkim zespołem pasjonatów e-learningu uruchamiamy i dostosowujemy platformę, szkolimy nauczycieli, tworzymy kursy na zamówienie, pomagamy w wypracowaniu strategii wykorzystania e-learningu, itd...

Z wykształcenia jestem filologiem, anglistą, co pewnie ma wpływ na to, że we wszystkich działaniach związanych z e-learningiem ważne dla mnie jest to, żeby przede wszystkim kierować się względami metodycznymi, dydaktycznymi i merytorycznymi, a nie technicznymi (nie zapominając jednak o technologii).

A, jeszcze jedno - w (nielicznych) wolnych chwilach staram się coś napisać na blogu PoznajMoodle.