Prezenterzy i prezentacje

Screencasty jako wspomaganie dla szkoleń e-nauczycieli

(30 min.)

Przez ostatnie kilka miesięcy pracowaliśmy nad projektem stworzenia zestawu filmów instruktażowych na temat wykorzystania Moodle w nauczaniu. Podczas prezentacji opowiemy dlaczego (i dla kogo) te filmy powstały oraz przed jakimi wyzwaniami stanęliśmy podczas realizacji projektu. Zaprezentujemy nasze doświadczenia dotyczące tworzenia filmów i dobre praktyki, które wypracowaliśmy. Wreszcie, podzielimy się naszymi pomysłami na temat tego, jak najlepiej takie filmy wykorzystać w szkoleniach dla e-nauczycieli.


Dorota Morawska-Walasek, Edukacja-Online.pl

Z wykształcenia, ale również zgodnie z zamiłowaniem, nauczyciel języka angielskiego. Od początku pracy zawodowej związana z Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego zarówno w formie tradycyjnej, jak i na odległość. Koordynuje również prace zespołu wykładowców opracowujących nowe programy nauczania z wykorzystaniem e-learningu; doradza w kwestiach związanych z e-learningiem. Stały współpracownik firmy Edukacja-Online.pl. Metodyk zdalnego nauczania certyfikowany przez SEA. Tworzy i prowadzi kursy szkoleniowe z zakresu obsługi platformy Moodle.

Przemysław Stencel, Edukacja-Online.pl

E-learningiem zajmuję się od 1999 roku, natomiast z Moodle pracuję od 2002 roku (wówczas była to wersja 0.9, jeszcze nawet nie 1.0). Kierowałem jednostkami e-learningu w Wyższej Szkole Lingwistycznej (2002-2004) i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (2004-2008), a obecnie prowadzę własną firmę, Edukacja-Online.pl i pomagam różnym uczelniom, szkołom i firmom, dużym i małym, we wdrożeniach e-learningu. Wraz z niewielkim zespołem pasjonatów e-learningu uruchamiamy i dostosowujemy platformę, szkolimy nauczycieli, tworzymy kursy na zamówienie, pomagamy w wypracowaniu strategii wykorzystania e-learningu, itd...

Z wykształcenia jestem filologiem, anglistą, co pewnie ma wpływ na to, że we wszystkich działaniach związanych z e-learningiem ważne dla mnie jest to, żeby przede wszystkim kierować się względami metodycznymi, dydaktycznymi i merytorycznymi, a nie technicznymi (nie zapominając jednak o technologii).

A, jeszcze jedno - w (nielicznych) wolnych chwilach staram się coś napisać na blogu PoznajMoodle.