Prezenterzy i prezentacje

Jeśli nie sala konferencyjna, to co? Moodle!

(15 min.)

Polscy nauczyciele akademiccy z reguły znają obiekt o nazwie „Moodle” i choć niektórzy podchodzą doń nieufnie, nie da się ukryć, że stale rośnie zarówno rozpoznawalność marki, jak i przekonanie o jego użyteczności w pracy dydaktycznej.

Wychodząc m.in. z tego założenia oraz zdając sobie sprawę z niedostatecznych wciąż kompetencji zdalnej prezentacji i dyskusji „na żywo”, powstał pomysł, aby właśnie Moodle’a użyć do organizacji całkiem poważnej konferencji naukowej, wymyślonej wespół przez Katedrę Ekonomii i Centrum e-Learningu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.  Moodle’a „zatrudniliśmy” do realizacji 3 celów:

  1. wsparcia prac komitetu organizacyjnego
  2. usprawnienia procesu rekrutacji uczestników konferencji, pozyskania artykułów, ich recenzji i następnie redakcji e-booka
  3. a na koniec— przeprowadzania obrad, polegających na dyskusji wokół z góry założonych problemów badawczych

Mamy nadzieję, że dla większości uczestników tegorocznego MoodleMoota oraz osób, które planują zostać Moodlersami interesujące okażą się zarówno nasze osobiste doświadczenia, jak organizacyjne i techniczne „smaczki” wydarzenia, które odbyło się po raz pierwszy w październiku 2015 roku, a które zostanie powtórzone jesienią 2016, już w międzynarodowej odsłonie.


Aneta Powroźnik, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Specjalistka ds. zarządzania e-projektami w Centrum e-Learningu UEK, koordynatorka projektów wspierających wdrażanie systemu zdalnego nauczania na UEK, specjalistka ds. pozyskiwania funduszy unijnych, członek Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego, absolwentka Krakowskiej Szkoły Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (kierunek Public Relations).

Anna K. Stanisławska-Mischke, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Ciekawi mnie rozwiązywanie problemów w różnych dziedzinach i lubię uczyć się nowych rzeczy. Być może dlatego od lat zajmuję się edukacją. Los chciał, że głównie akademicką. Jestem certyfikowaną tutorką (absolwentką Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense), trenerką (poziom 6-8 Polskiej Ramy Kwalifikacji), projektantką kursów internetowych (certyfikat Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego) oraz konsultantką. W 2007 roku związałam się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i związek ten trwa do dziś (Centrum e-Learningu UEK). Od 2008 roku współpracuję również z Edukacją-Online.pl. Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego oraz Stowarzyszenia ‘Rewersy kultury’. Częścią społeczności cozmienić.pl i artystką w Akademii Iluminatornii. Od czasu do czasu piszę o edukacji i e-learningu.