Prezenterzy i prezentacje

Pick'n'use - szkolenia w AGH

(15 min.)

Opowiemy o procesie szkolenia i rozwoju pracowników akademickich w AGH. Opiszemy praktykę szkoleniową i kontekst doboru tematów zajęć a także sposoby projektowania szkoleń dydaktycznych i technicznych dla pracowników akademickich.

Lekcja w służbie GOPRu

(15 min.)

Lekcja zdaje się być dość niedocenianą składową Moodla. Opowiemy o tym, jak wykorzystaliśmy ją w pracy z ratownikami-autorami kursów dla kandydatów na ratowników GOPR. Nasza historia obejmie także rekomendacje dla kursów hybrydowych realizowanych w konkretnym kontekście zawodowym.


Agnieszka Chrząszcz, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Interesuję się trudną sztuką projektowania zajęć e-learningowych, zachowaniem równowagi między techologiami a celami kształcenia. Projektuję kursy i szkolenia, zarówno e-learningowe jak i mieszane. Potrafię dokonać ewaluacji takich zajęć, organizuję ich przeprowadzenie. Prowadzę szkolenia. Ciekawi mnie funkcja refleksji oraz sposoby jej najpełniejszego wykorzystania w uczeniu się. Zajmuję się też e-portfolio zarówno od strony dydaktycznej jak i narzędziowej.

Koordynuję projekty edukacyjne we współpracy z różnymi instytucjami w Polsce i za granicą oraz uczestniczę w projektach jako koordynatorka lokalna Uważam, że zamiast konkurencji lepiej sprawdza się współdziałanie, także w edukacji.

Karolina Grodecka, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Mój profil zawodowy można określić poprzez dwa kluczowe obszary: wspieranie procesu uczenia się w sieci oraz Otwarte Zasoby Edukacyjne.

Staram się nadać technologii wymiar pedagogiczny. Zajmuję się projektowaniem i prowadzeniem kursów e-learningowych i w formule blended oraz ich ewaluacją. Interesuję się włączeniem elementów e-portfolio do kursów e-learningowych. Potrafię odpowiednio wykorzystać narzędzia do efektywnego wspierają uczenia się w sieci.

Interesuję się Otwartymi Zasobami Edukacyjnymi. Po uruchomieniu przez CEL Open AGH – pierwszego w Polsce repozytorium Otwartych Zasobów Edukacyjnych na poziomie akademickim, kontynuuję działania otwierające zasoby AGH w projekcie Open AGH e-podręczniki. Współpracuję z Koalicją Otwartej Edukacji.

Beata Tworzewska-Pozłutko, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

E-learningiem zajmuję się od 2006 roku. Przez kilka lat projektowałam scenariusze multimedialnych samouczków dla firm, szkół, uczelni i organizacji ngo. Teraz zajmuję się głównie rozwiązaniami blended learningowymi oraz kursami online nastawionymi na współpracę uczestników. Jestem odpowiedzialna także za proces szkolenia pracowników AGH.